TESTY ROWEROWE

Próba jazdy na rowerach

Cel: Próba jazdy na niecodziennych i różnorakich rowerów oraz ocena wrażeń z prowadzenia

Czas: do 6h

Miejsce: min 10 x 10 m

Infrastruktura: rowery, pachołki, kaski, alkogogle, namiot, certyfikaty

 

Atrakcja rowerowa dla ludzi w wieku od 2 do 99 lat! Stanowisko na którym każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł porównać różnego rodzaju rowery. Przygotowaliśmy sprzęt dla maluchów, dzieci, młodzieży i dorosłych. Testy polegają na nauce jazdy różnymi konstrukcjami rowerów. W naszym parku maszyn z pewnością znajdą się rowery, którymi wcześniej nie jeździłeś i nigdy nie widziałeś. Podczas testów rowerowych ustawiamy prosty tor przeszkód do pokonania każdym z rowerów. Sprawdź się za sterami różnych pojazdów, naucz się nimi bezpiecznie poruszać oraz poczuj różnicę w prowadzeniu!

NASZE ROWERY

Poniżej przedstawiamy nasze rowery

Tandem

Rower dwuosobowy bo we dwójkę życie jest piękniejsze. Wyposażony w dwie kierownice, siodełka i pedały. Sterować tandemem może tylko osoba na przednim siedzeniu, osoba z tyłu wykorzystuje kierownicę do podparcia i stabilnej pozycji. Podwójny napęd poprawi osiągi roweru lub pozwoli na odpoczynek jednego kierującego. Wbrew pozoru jazda nim nie jest łatwa i wymaga chwili treningu. Tandem jest bardzo przyjaznym rowerem dającym przyjemność z jazdy. Na ulicach wzbudza zainteresowanie i uśmiech innych osób. Sprawdź czy w dwójkę zdołacie go okiełznać!

Monocykl

Rower jednokołowy nie posiadający kierownicy. To jednoślad napędzany siłą mięśni posiadający charakterystyczne duże siodełko. Umożliwia jazdę do przodu i do tyłu i pozwala na dynamiczną zmianę kierunku ze względu na mały promień skrętu. Jazda na monocyklu nie należy do łatwych, ale dla chcącego nic trudnego. Monocykl jest pewnego rodzaju ekstremalnym rowerem. Dzięki niemu sprawdzisz swoją koordynację ruchową i równowagę. Podejmij wyzwanie i sprawdź czy potrafisz prowadzić monocykl!

monocykl

Bicykl

klasyczny rower charakteryzujący się przednim ogromnym kołem oraz niewielkim tylnym. Rower nieposiadający łańcucha z pedałami zamontowanymi bezpośrednio na przednim kole. Jazda na nim to klasyka gatunku i wyzwanie, ponieważ rowerzysta nie dostaje nogami do podłoża. Ruszanie i zatrzymywanie jest dosyć trudne i wymaga sporej ilości sprytu. Bicykl jest rowerem dla ludzi pomysłowych i ceniących rowerową historię. Poczuj się jak dziewiętnastowieczny mieszczanin na osobliwym bicyklu!

Rower przeciwskrętny

Pijany rower skręca w przeciwnym kierunku niż wykonuje rowerzysta. Skręcisz w lewo a on w prawo, chcesz jechać w prawo a on uparcie w lewo. Nie pomaga dokręcanie, szarpanie ani pochylanie. Ten specyficzny rower występuje w dwóch wersjach. Rower przeciwskrętny dwukołowy (jednoślad) oraz pijany rower trójkołowy (wieloślad). Zdecydowanie zalecamy rozpoczęcie nauki jazdy na tym rowerze od tego drugiego. Z pewnością unikniesz wielu zatrzymań, podparć i chwili zwątpienia. Rower przeciwskrętny niejednokrotnie cię zaskoczy i będziesz bliski zakończenia ćwiczeń, by po kilku chwilach oswojenia się z nim polubić go do końca życia. Trening czyni mistrza, dlatego poćwicz przez kilka minut, odrzuć wszystkie rowerowe przyzwyczajenia i spróbuj przechytrzyć swój umysł!

Trajka

Trójkołowa maszyna łącząca w sobie cechy samochodu i motocykla. Posiada jedno koło z przodu a dwa z tyłu. Jadąc trajką rowerzysta powinien uruchomić widzenie przestrzenne i właściwie oceniać tor jazdy aby nie zaczepić tylną osią o przeszkodę. Ten szalony pojazd prowadzi się stabilnie i komfortowo dając niezapomniane wrażenia z jazdy. Skorzystaj z jazdy testowej i przekonaj się czy trajka jest kłopotliwa w sterowaniu!

Rower bez kierownicy

Trójkołowy pojazd będący wyzwaniem dla wszystkich rowerzystów. Nie było by w nim nic dziwnego gdyby posiadał kierownicę. Kierunek jazdy wybiera się za pomocą nóg, dlatego rowerzysta musi włożyć wiele wysiłku by sprawnie balansować i utrzymywać założony tor jazdy. Na pierwszy rzut oka wydaje się łatwy w prowadzaniu, ale wystarczy wygodnie usiąść na siodełku i przejechać kilka metrów by zmienić zdanie. Wielu rowerzystów ma problem ze znalezieniem miejsca na ręce ponieważ są przyzwyczajeni do kierownicy. Doskonale nadaje się do przeprowadzania konkursów oraz treningu koordynacji ciała, równowagi i koncentracji. Przekonaj się w praktyce czy kierownica jest niezbędna do jazdy!

Dwukołowy trójkołowiec

Jedyny w swoim rodzaju trójkołowy rower który naprzemiennie jeździ na dwóch i trzech kołach. Nie różni się zbytnio od klasycznego roweru, jedynie tym że posiada równolegle ustawione dwa koła przednie. Jadąc do przodu jedziemy na trzech kołach, a podczas skrętu na dwóch ponieważ zewnętrzne koło unosi się do góry. Minimalna zmiana położenia środka ciężkości do wewnątrz podczas skręcania powoduje, że rower jest bardzo zwrotny a jazda wymagająca. Dwukołowy trójkołowiec pokonuje slalom z dużą łatwością dając frajdę z jazdy. Czy potrafisz jeździć na przemian na dwóch i trzech kółkach? Koniecznie sprawdź ten rower!

Ręcznie napędzany

Trójkołowiec z ręcznym napędem na wysokości kierownicy. Zwariowany rower dedykowany dla osób lubiących siłownie. Dzięki niemu możesz podczas jazdy ćwiczyć mięśnie rąk i klatki piersiowej. Może stanowić wspaniałą rozgrzewkę w trakcie dojazdu na siłownie. Znajduje uznanie nie tylko wśród kulturystów ale młodzieży i dorosłych. Ręce mają za zadanie napędzać rower nadawać kierunek jazdy. Podwójne zadanie dla górnych kończyn stanowi nie lada wyzwanie. Rower ręcznie napędzany jest całkowicie bezpieczny i wygodny w jeździe. Przekonaj się jak daleko zajedziesz napędzając rower rękoma!

Łamak

Rower o podwójnie skrętnej ramie. Posiada dwa zawiasy na których skręca się rama i  ustawia do zakrętu. Pierwszy znajduje się pod kierownicą a drugi pod siodełkiem. Jazda na łamaku jest bardzo efektowna i wymaga kontroli ruchów. Ciekawym doświadczeniem podczas jazdy jest chwila, gdy kierownica znajduje się obok siodełka. Ogarnąć łamańca to nie lada wyzwanie. Sprawdź swoją koncentracje i równowagę wsiadając na ten nietypowy rower!

Tylnoskrętny

Zwariowany rower jednośladowy o zwartej konstrukcji z tylnym kołem skrętnym. Rowerzysta musi wykazać się na nim spokojem i precyzyjnym sterowaniem. Wymaga dużego skupienia, planowania drogi i płynności jazdy. Jest doskonałym wyzwaniem dla młodzieży i dorosłych, a jazda na nim dostarcza dużej dawki humoru. Nietypowym wyglądem ściąga uwagę pieszych i rowerzystów. Duma po opanowaniu techniki jazdy na tylnoskrętnym rowerze – bezcenna. Nie pękaj przed tą ultranietypową konstrukcją. Usiądź na nim wygodnie, utrzymaj równowagę i wykonuj delikatne skręty!

Rower z kierownicą za plecami

Nieźle pokręcona konstrukcja jednośladowa. Nikt obok niego nie przejdzie obojętnie. Wbrew dziwnej pozycji za kierownicą można się z nim szybko zaprzyjaźnić a jazda z każdą minutą staje się łatwiejsza. Świetnie nadaje się do konkursów i zawodów. Rower z tylną kierownicą mylnie wydaje się trudny w prowadzeniu. Przekonaj się że jest inaczej i usiądź przed kierownicą.

Odwrotnie napędzany

Rower jednośladowy wyposażony w specjalną przekładnie zmieniającą kolejność napędu. Jeśli chcesz poruszać się do przodu musisz pedałować wstecz. Hamujesz natomiast wykonując nacisk na pedałach w przód. Można się zakręcić i nieźle narozrabiać, dlatego wymaga od kierowcy czujności i podzielności uwagi. Ten jednoślad wywołuje uśmiech na oglądających i odwrotnie kręci kierowcę. Spróbuj odwrotnego roweru i nie daj mu się gwałtownie zatrzymać!

Poprzeczny tandem

Podwójny rower dla kolegów, przyjaciół, par, rodzeństwa a nawet nieznajomych. Największa różnica w porównaniu do klasycznego tandemu jest w ustawieniu siedzenia. W poprzecznym tandemie rowerzyści siedzą obok siebie, przez co łatwiej się rozmawia a od czasu do czasu mogą na siebie popatrzeć. Trudność w kierowaniu polega na tym że obie strony muszą się dogadać co do kierunku. Poprzeczny tandem umożliwia łatwe nawiązywani znajomości, ponieważ jazda w pojedynkę jest niemożliwa. Wspaniała konstrukcja na imprezy plenerowe. Zaproś kogoś na wspólną jazdę testową i wspólnie wybierzcie kierunek jazdy!

Rower elektryczny

Dodatkowa elektryczna technologia napędowa zamontowana w jednośladzie wspomaga rowerzystę podczas jazdy. Rower z napędem elektrycznym zwiększa zasięg, podtrzymuje prędkość a nawet pomaga podczas rozpędzania. Kiedy skończy się bateria możesz wciąż na nim jechać używając siły mięśni. Rower elektryczny odwdzięcza się na każdej trasie, szczególnie kiedy chcesz odpocząć. Nie daj się wyprzedzić technologii i sprawdź komfort jazdy na elektryku!

Składak

Rower składany o małych kołach i uproszczonej ramie. Jego największą zaletą jest możliwość błyskawicznego złożenia do niewielkich rozmiarów. Pomniejszone gabaryty sprawiają że jest to świetny rower na wakacje oraz do miasta. Składak posiada niewielkie koła gwarantujące zwrotność i precyzję kierowania. Warto posiadać swojego składaka w bagażniku samochodu, by w każdym miejscu i o każdej porze czerpać radość z jazdy rowerem. Spróbuj złożyć składaka a następnie wykonaj nim jazdę testową.

Rower poziomy

Umożliwia jazdę w pozycji leżącej. Jego charakterystyczna konstrukcja jest ergonomiczna i komfortowa dla rowerzysty. Zmniejszony opór aerodynamiczny pozwala pokonywać dłuższe dystanse i osiągać większe prędkości. Rower poziomy dedykowany jest dla ludzi ceniących wygodę i lubiących prędkość. Jazda i kierowanie takim rowerem wymaga chwili przyzwyczajenia i treningu, jednak daje wiele wrażeń ze względu na szybką jazdę. Sprawdź czy rower poziomy jest dla ciebie i osiągnij rekordową prędkość!

Rower biegowy

Służy do nauki jazdy i jest przeznaczony dla dzieci. Rowerzysta siedzi na siodełku i  trzyma kierownicę jednak nie posiada napędu w postaci pedałów, zębatek i łańcucha. Rower rozpędza się siłą mięśni przez odpychanie nóg od nawierzchni. Zatrzymanie najczęściej polega na hamowaniu nogami, podobnie jak w samochodzie Freda Flinstona. Rower biegowy jest doskonały na pierwszy jednoślad dla malucha twardo stąpającego po ziemi. Przekonaj się czy twoje dziecko potrafi jeździć rowerem biegowym!

Mini rower

Jednoślad dla dzieci i młodzieży o wadze poniżej 50 kg! Posiada cały osprzęt standardowego roweru ale jest kilkukrotnie mniejszy. Koła o średnicy 10 cm poddają pod wątpliwość możliwość jazdy osoby o wzroście 150 cm, jednak nie takie bariery pokonywaliśmy na naszych treningach. Mini rower jest świetną atrakcją dla dzieci a dla młodzieży stanowi nie lada wyzwanie. Samo wsiadanie i znalezienie pozycji za kierownicą przysparza kłopotów. Pobij rekord jazdy do przodu na mini rowerze w swojej kategorii wiekowej!

Hulajnoga

Trudno nazwać ją rowerem ale niezaprzeczalnie jest jednośladem. Posiada kierownicę i platformę na której końcach zamontowane są małe koła. Porusza się na niej przez odpychanie jedną nogą. Hulajnoga jest świetną zabawką dla dzieci i dorosłych. Można na niej rozkoszować się jazdą lub próbować trików. Spróbuj jazdy hulajnogą a przy okazji wykonaj na niej skok!

Gokart na pedały

Mini samochód napędzany siłą mięśni. Przeznaczony jest do użytku dzieci i dorosłych. Gokart posiada kierownicę i fotel jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym. Jazda gokartem po wyznaczonej trasie na czas to wspaniała rywalizacja. Spraw by twoje dziecko poczuło się w gokarcie jak Robert Kubica w bolidzie F1.

Rower strażacki

Specjalistyczny rower do gaszenia pożarów. Na klasycznej ramie umiejscowiony jest osprzęt niezbędny do akcji ratunkowej i wąż strażacki. Rower strażacki to dawne marzenie każdego młodzieńca. Jazda rowerem w celu ratowania życia jest inspiracją i motywacją. Rower strażacki daje niezapomniane wrażenia z jazdy i pozwala przenieść się do historycznych czasów pożarniczych. Sprawdź czy w porę dojechałbyś do pożaru i czy umiałbyś wziąć udział w akcji ratowniczej!

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

796 565 888

Polski Event
Wilamowicka 19 32-600 Rajsko
NIP: 549 184 74 63

biuro@polskievent.pl

©ATRAKCJE ROWEROWE 2017. Create by 2K DESIGN.